Sicília


Pobyty a termíny 2021

SLNEČNÁ SICÍLIA

(ľubovolné termíny)

Ubytovanie vo vile so súkromnou plážou

predĺžený víkend 4 dni/3 noci alebo viacej dní

letecky/individuálne

cena závisí od zvoleného počtu dní

Ubytovanie: Priamo pri mori, vo vilke nad morom so súkromným vstupom na kamienkovú pláž, s krásnou terasou, malebnou záhradou a príjemným zariadením, na okraji dovolenkového mestečka Golfo Mondello, vzdialeného len 2 min. autom a známeho svojou krásnou piesočnatou plážou s bledým pieskom. Vilka sa nachádza len 15 min autom od Palerma, hlavného mesta.

Stravovanie: raňajky

Doprava: letecky z Bratislavy, transfer z letiska individuálny (taxi, autobus, prenájom auta) alebo individuálne.

Cena pobytu závisí od zvoleného počtu dní a zahŕňa:
Leteckú dopravu z Bratislavy vrátane všetkých poplatkov a batožiny (1x10 kg príručná batožina a kabelka) alebo bez letenky, 3 x alebo viac dní ubytovanie v peknej vile nad morom s krásnou terasou a súkromnou plážou, 3x alebo viacej raňajky, poistenie insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa: transfer z letiska (možnosť výhodne si prenajať auto, výhodná doprava ku vilke autobusom alebo taxikom). ). V prípade záujmu Vám vybavíme transfer z letiska do vily alebo individuálne.

Možnosť priplatiť si ku zájazdu:
Komplexné cest. poistenie UNION: 2,00 EUR/deň.

OBJEDNAŤ POBYT

Sicília je najväčším ostrovom v Stredozemnom mori a ponúka najviac slnečných dní v Európe. Tento krásny slnečný ostrov Vás uchváti svojou vôňou pomarančových a citrusových hájov, históriou, kultúrou ako aj jedinečným pobrežím. Symbolom Sicílie je sopka Etna s výškou 3343 m, ktorá je na najväčšia v Európe. Hlavným mestom je Palermo, večne pulzujúce historické mesto, ktoré má svoje jedinečné čaro. Ostrov obmývajú tri moria - Stredozemné na juhozápade, Tyrhénske na severe a Iónske more na východe. Na každom kroku vás očarí dych vyrážajúca príroda, romantické sicílske pláže, krásne úpätia pokryté vinicami a horské hrebene, ktorých vrcholky zostávajú i v lete pokryté snehom.

Tradičná sicílska kuchyňa patrí medzi najlepšie na svete. Väčšina jedál pochádza z mora. Jedlá su typicky stredomorské so silným arabským a španielskym vplyvom. Medzi populárne ingrediencie partia mandle, jasmín, rozmarín, mäta a bazalka. Sicílske dezerty sú skutočnou pochúťkou. Za zmienku stoja „cannoli“, teda krehké pečivo plnené sladkým syrom tzv. ricottou. Ponúkame ubytovanie, kde zažijete pravé sicílske čaro, domáce prostredie, doporučíme Vám najlepšie cukrárne v Palerme, tipy na výlet po ostrove, vybavíme taliansku kuchárku, ktorá pre Vás navarí tradičné sicílske jedlá priamo vo Vašej vile.

Náš príbeh: Jedného dňa nás náš kamarát Paolo, ktorý tiež žil v Miláne, zavolal k nemu na Sicíliu. A to bol zážitok. Bývali sme vo vile nad morom kúsok od Palerma. Tento dom má tú najkrajšiu terasu a východ slnka, aký si viete predstaviť. V záhrade rastú citróny a jasmín. Chodievali sme do Palerma na trh s čerstvou zeleninou a ovocím, kde po sebe všetci pokrikovali. Najskôr som si myslela, že sa stále hádajú, ale nie, oni tak bežne komunikujú. Keď nás Paolo zobral ku svojemu strýkovi do Taorminy s výhľadom na Etnu, v blízkosti ktorej mal citrónové sady, zažili sme pravú Sicíliu. Najlepšie involtini di pece spada, teda závitky z mečúňa som jedla iba tam. O pár rokov som sa rozhodla ponúknuť Vám toto krásne miesto, kde si vychutnáte pravú sicílsku atmosféru.