Korzika


Pobyty a termíny 2020

CYKLOZÁJAZD KORZIKA severozápad

11.9. – 20.9. 2020

Apartmánový rezort

Les Villas de Bel Godère

Belgodere - Lozari

10 dní / 9 nocí

so stravovaním

doprava autobusom

cena 479 EUR

viac informácií

OBJEDNAŤ POBYT

 

Korzika - ostrov krásy, ako ho pomenovali Gréci, patrí k najpôsobivejším stredomorským ostrovom, jedinečný svojou rôznorodosťou a kontrastmi. Viac ako 1000 km piesočnatých pláží, malebné zátoky, hornatý ráz krajiny, rozľahlé lesy, prírodné krásy, idylické dediny, pohostinná a priateľská zmes národností s bohatými tradíciami. Korzika je aj výzvou pre športovcov: rozsiahla sieť turistických chodníkov vrátane 3 trás krížom cez ostrov, prudké zrázy a trate pre horské bicykle, úchvatný podmorský svet pre potápačov je len časťou ponuky pre návštevníkov tohto fantastického ostrova.

Snáď ako jediný ostrov Stredozemného mora si Korzika zachovala svoj tradičný pokoj, pôvab a divokosť prírody. Má úchvatne tvarované pobrežie, vysoko sa týčiace hory, lákavé pobrežné mestá a nadčasové dedinky na kopcoch ako orlie hniezda. Ostrov je obdarený historickými pamiatkami a lahodnou kulinárskou scénou. Île de Beauté, aj tak volajú Korziku. Korzika je skutočne neprekonateľne krásna, takže Vás neprekvapí, že už starí Gréci nazývali tento ostrov kalliste, čiže „najkrajší“. Od severu na juh má len 183 km a nie je ani 90 km široká a pritom sa podobá skôr malému svetadielu než iba ostrovu. Krajina sa mení s každým kilometrom, výhľady sú fascinujúce.

Náš príbeh: Raz ma kamarátka Oľga, ktorá tiež pracuje v cestovnom ruchu zobrala na Korziku sprevádzať klientov. Vtedy ma očarila divokosť tejto krajiny a francúzsky šmrnc. Spolu so Sardíniou sú to podobné ostrovy, akurát sa líšia v reči akou hovoria. Keďže kamarátka každoročne ponúka Korziku cyklistom, rada Vám ponúknem tento pobyt aj na relax a kto bude chcieť, môže si zobrať aj bicykel.