Korzika- ostrov krásy, ako ho pomenovali Gréci, patrí k najpôsobivejším stredomorským ostrovom, jedinečný svojou rôznorodosťou a kontrastmi. Viac ako 1000 km piesočnatých pláží, malebné zátoky, hornatý ráz krajiny, rozľahlé lesy, prírodné krásy, idylické dediny, pohostinná a priateľská zmes národností s bohatými tradíciami. Korzika je aj výzvou pre športovcov: rozsiahla sieť turistických chodníkov vrátane 3 trás krížom cez ostrov, prudké zrázy a trate pre horské bicykle, úchvatný podmorský svet pre potápačov je len časťou ponuky pre návštevníkov tohto fantastického ostrova .

Snáď ako jediný ostrov Stredozemného mora si Korzika zachovala svoj tradičný pokoj, pôvab a divokosť prírody. Má úchvatne tvarované pobrežie, vysoko sa týčiace hory, lákavé pobrežné mestá a nadčasové dedinky na kopcoch ako orlie hniezda. Ostrov je obdarený historickými pamiatkami a lahodnou kulinárskou scénou. Île de Beauté, aj tak volajú Korziku. Korzika je skutočne neprekonateľne krásna, takže Vás neprekvapí, že už starí Gréci nazývali tento ostrov kalliste, čiže „najkrajší“. Od severu na juh má len 183 km a nie je ani 90 km široká a pritom sa podobá skôr malému svetadielu než iba ostrovu. Krajina sa mení s každým kilometrom, výhľady sú fascinujúce.

Náš príbeh: Raz ma kamarátka Oľga, ktorá tiež pracuje v cestovnom ruchu zobrala na Korziku sprevádzať klientov. Vtedy ma očarila divokosť tejto krajiny a francúzsky šmrnc. Spolu so Sardíniou sú to podobné ostrovy, akurát sa líšia v reči akou hovoria. Keďže kamarátka každoročne ponúka Korziku cyklistom, rada Vám ponúknem tento pobyt aj na relax a kto bude chcieť, môže si zobrať aj bicykel.

 

RELAX NA KORZIKE

Rezidencia LES VILLAS BEL GODÈRE

3* rezort s bazénom v blízkosti pláže

13.09.-22.09.2019

Cena 479 Eur

Ubytovanie: V apartmánoch prázdninového areálu Residence LES VILLAS BEL GODÈRE v Belgodere- Lozari. Typy apartmánov- BILO 2-4 os. (33-39 m2) s 2 miestnosťami,TRILO 4-6 os. (42-55 m2) s tromi miestnosťami,QUADRO 6-8 os. mezanine (67 m2) so štyrmi miestnosťami.

Rezidencia leží uprostred 4 ha macchií ( zelený kríkový porast ) v dedinke Lozari, 700-900 m od pláže, ku ktorej prídete cez miestnu komunikáciu. K piesočnému zálivu Golf Réginu dôjdete po 5 minutách, mesto Ile Rouse je vzdialené 15 min jazdy autom, neďaleko leží tiež malebná dedinka Belgodère. Areál rezidencie je uzatvorený a vybavený bránou na kód, ďalej je tu klub pre deti a mládež, otvorený vyhrievaný bazén (250 m2), samostatný bazénik (25 m2), okolo bazénu umelá pláž 700 m2, ihrisko, areál a ihrisko pre deti, petanque, mini golf, práčovňa v hlavnej budove.

110 malých domčekov so súkromnou terasou je rozdelených do ostrovčekov po 2-6 apartmánoch, ktoré majú starostlivo upravené interiéry i exteriéry

Platba na mieste: pobytová taxa cca 0,95 €/os./deň; záverečné upratovanie 55€/ BILO, TRILO; vratná kaucia  300 €/APT (platba kreditnou kartou nie je možná).

Stravovanie: turistická plná penzia. Rozšírené kontinentálne raňajky , obedové balíčky, večere pozostávajúce z polievky a hlavného jedla s prílohou.

Doprava: klimatizovaným lux busom s kávovarom, chladničkou a videom. Bezpečnostné a hygienické prestávky ( asi 15 minútové ) cestou každé 3 hodiny, v noci cca každé 4 hod. alebo na požiadanie.

Cena pobytu 479,- Eur zahŕňa: doprava klimatizovaným LUX- busom, trajekt, 7x ubytovanie po 4 osoby v 6-lôžkovom apartmáne, 7x celodenné turistické stravovanie, poistenie CK voči insolventnosti, DPH, posteľná bielizeň, uterák a osuška                          

Možnosť priplatiť si ku zájazdu: Komplexné cest. poistenie UNION: 20,00- EUR (2,00 Eur/deň)