Apúlia


Pobyty a termíny 2021

PONUKA NAMIERU - ĽUBOVOĽNÉ TERMÍNY

Ubytovanie v typických kamenných domčekoch „trulli“ priamo v meste Alberobello

ľubovoľný počet dní/ponuka na mieru

raňajky

letecky/vlastná doprava

cena závisí od zvoleného počtu dní

Ubytovanie: V krásnych apartmánoch v typických trullových domčekoch priamo v centre autentického mestečka Alberobello v pešej dostuposti do obchodov a reštaurácii.

Stravovanie: Raňajky formou bufetových stolov.

Doprava: Letecky Viedeň-Bari, priamy let, môžeme zabezpečiť súkromný transfer z letiska alebo doprava individuálne.

Cena zahŕňa: Spiatočnú letenku Viedeň-Bari-Viedeň vrátane príručnej batožiny, ubytovanie v kamenných domčekoch/trulli s raňajkami, slovensky hovoriaci delegát k dispozícii, poistenie insolventnosti, DPH.

Možnosť príplatkov: Komplexné cest. poistenie UNION (2,00 Eur/deň), možnosti výletov so slovensky hovoriacim sprievodcom.

OBJEDNAŤ POBYT

Puglia (slovensky Apúlia) je región na juhovýchode Talianska. hraničí na východe s Jadranským, na juhovýchode s Iónskym morom a na juhu s Otrantským prielivom a Tarentským zálivom. Južná časť regiónu známa ako Salento tvorí „opätok“ na tzv. „talianskej čižme“ a severnú časť tvorí historický a geografický sub-región Gargano. Susedí aj s ostatnými talianskymi regiónmi, s Molise na severe, Kampánia na západe a Basilicata na juhozápade.

Náš príbeh: Keď sme ešte žili v Taliansku, často sme cestovali na juh, do Puglie. Bolo to tam divoké, ale len na málo miestach sme zažili to, čo tam...Ako rybári lovia ryby na opustených miestach na pobreží a vedľa reštaurácia...Vošli sme a vedeli sme, že sme správne...V Taliansku sa dobre varí tam, kde je plno a domácich, nie turistov. Jednoduché stolovanie, žiaden luxus, no za to viacchodové rybie menu bolo jedno z najlepších, aké som kedy jedla. Pripravovali jedlá z čerstvo vylovených rýb, čerstvý chlieb, domáci olivový olej, vino della casa, čiže domáce víno...Ubytovanie v Trulli- typické kamenné domčeky v Alberobello, od jednoduchých až po luxusné, výlet k moru a do mestečka Matera, jedného z najpôsobivejších talianskych miest, kde sa donedávna žilo v obydliach vytesaných do skál. Toto mesto poznať z talianskych filmov a je zapísané v Unesco. Máte chuť zažiť ešte typické Taliansko? Tú atmosféru, výborné jedlo a históriu a stále byť ďaleko masovej turistiky? Tak potom Apúlia (Puglia) je to správne.